Bulharská letoviska stručně

Djuni

djuni

Velká a dobře chráněná zátoka, kde se nachází obec a současně populární bulharské letovisko Djuni (v překladu duny), je ideálním místem pro jachtaře, plavce i surfaře. Na zdejší pláži je opravdu hezky a čisto, půvabné jsou prázdninové vily a hotely v tradičním bulharském stylu. K nalezení tu je i malý přístav, bazén s mořskou vodou, sportovní zařízení, hřiště a různé možnosti stravování. To vše dělá Djuni útulným a velmi vhodným letoviskem k rodinné dovolené v Bulharsku. Velmi blízko je odtud k ptačímu ráji u jezera Alepu.

Elenite

elenite

Prázdninová vesnička Elenite leží severně od Slunečného pobřeží, v malém a příjemném zálivu. Nabízí vynikající ubytování ve více než dvou stovkách klidných vilek. Letovisko disponuje též asi stovkou hotelových lůžek a jako místo k dovolené v Bulharsku ji turisté teprve začínají objevovat. Podél mořského pobřeží se rozprostírají krásné a čisté písečné pláže, restaurace, bary a noční kluby. Tenisové kurty, bazén a obchody tu najdeme taktéž.

Slunečné pobřeží

slunecne-pobrezi

Přímořské letovisko Slunečné pobřeží se nachází v široké zátoce a jde o největší oblast pro rodinnou rekreaci na pobřeží Černého moře v Bulharsku. Podél osmi kilometrů čistých písečných pláží byla postavena více než stovka hotelů, četné vily a tři kempy a více než 130 restaurací. Zde si každý turista může najít právě to, co hledá: relaxační rekreaci, fyzické aktivity, pestrý zábavný program, skvělé jídlo a pití.

Rusalka

Prázdninová vesnička, defacto komplex bílých vil na sever od mysu Kaliakra, nabízí poměrně klidnou alternativu k větším střediskům u Černého moře. Rusalka je ideálním místem i pro aktivní klubovou dovolenou. Pod vysokými, před větrem chránícími vápencovými útesy najdou hosté malé, individuální písečné pláže. Toto letovisko leží stranou hlavního turistického ruchu v Bulharsku.

Zlaté písky

zlate-pisky

Tři a půl kilometrů dlouhé a až sto metrů široké pláže se tady vyznačují především jemným zlatavým pískem a činí ze Zlatých písků jedno z nejnavštěvovanějších letovisek v celém Bulharsku. Od května do října je na Zlatých píscích sluneční svit zaručen. Léta jsou tu dlouhá a teplá a teploty se tady v průběhu sezóny pohybují kolem 27 °C. Neustále však fouká jemný a osvěžující vánek, přicházející od moře. Navíc teplota vody v červenci a v srpnu je svou hodnotou 24 °C velmi příjemná.

Letovisko Zlaté písky je jako stvořené pro všechny věkové kategorie: singly, páry, celé rodiny nebo pobyty s přáteli, ať už mladé nebo starší. Každý si tady nejde tu své a na každého tu čeká něco zajímavého. Pohodlné hotely, komfortní vily, bungalovy i kemp. Na vlastní oči a uši je tu možné zažít též staré písně a tance, nezapomenutelné melodie, barvité kostýmy a kroje i moderní zábavní show. Stejně tak je tu možné též ochutnat bulharské jídlo a víno, oboje stejně výtečné.

Riviera

Se Zlatými písky sousedí hotelový komplex Holiday Club Riviera se soukromou pláží a s krásným starým parkem. Výběr hotelů je tu od pěti do dvou hvězdiček. Také se zde nacházejí restaurace, noční klub, diskotéka, sauna, plavecké bazény a balneoterapie s fitness centrem. I když toto letovisko určitě nepatří k největším a nejznámějším, má svým návštěvníkům co nabídnout.

Svatý Konstantin

sv-konstantin

Mezi Zlatými písky na severu a Varnou na jihu se nachází tradiční lázeňské středisko a současně oblíbené letovisko Sv. Konstantin. Hosté zde mohou spojit ideálním způsobem svou dovolenou v Bulharsku s pobytem v lázních. Termální prameny a minerální vody jsou klíčem k tomuto lázeňskému odpočinku v hojně navštěvovaných centrech balneoterapie. Ve zkratce se dá pouze uvést, že tu nacházejí svěží, krásné parky a klidné zátoky podél pláže. Centrem dění je ovšem Grand Hotel Varna, známý mimo jiné svými vynikajícími sportovními zařízeními.

Sunny Day

Na okraji parku svatého Konstantina se nalézá hotelový komplex Sunny Day. Ten má vlastní pláž, malý přístav, křivkový bazén s minerální vodou, tenisový kurt, balneoterapii, fitness centrum a mnoho dalších zařízení, která hosté vyžadují, aby tu strávili doopravdy skvělou dovolenou.