Dovolená v Bulharsku

Proč do Bulharska?

Bulharsko je zemí, kde turisté dostanou opravdu všechno, po čem jen mohou během dovolené zatoužit. Dlouhé písečné pláže, horké slunce a čisté moře. Navíc lze dovolená pro celou rodinu pořídit za velmi přijatelné ceny.

bulharsko-plaz

Rozmanitost může být někde jen stěží větší než právě v Bulharsku. Slunečné pobřeží je s největší pravděpodobností největší bulharské deviza. Letní dovolená tady stojí opravdu za to. Moře u dlouhých pláží s jemným pískem je mělké a přímo ideální pro rodiny s dětmi. Zvláště atraktivní je pak oblíbené letovisko Zlaté písky nedaleko Varny, třetího největšího města v zemi. Dalšími oblíbenými místy jsou například Albena, coby čistě hotelový komplex. Populární jsou též letoviska jako jsou Obzor nebo Ravda, které teprve si své místo na turistickém sluncí teprve získávají.

Černomořské pobřeží v Bulharsku

bulharsko-cerne-more

Obecně lze na pobřeží Černého moře lze nalézt překrásné pláže, proložené klidnými zátokami a romantickými pobřežními městy. Zde si turisté, kteří Bulharsko navštíví, také mohou pochutnat na lahodných pochoutkách z ryb a z jiných mořských živočichů. Pro ty, kteří o dovolené hledají něco typicky místního a šarmantního, je zcela určitě tím nejvhodnějším cílem město Varna. Na celkem téměř 400 kilometrů dlouhém Černomořském pobřeží jsou krásné, písečné pláže se zlatým pískem. Ty patří k těm nejkrásnějším v celé Evropě: táhnou se opravdu na kilometry daleko a v drtivé většině pozvolna klesají do vody. Každý rok tráví na plážích v Bulharsku dovolenou stovky tisíc rekreantů v přírodním kouzlu tohoto pobřeží, obklopeným zelenými svahy hor.

bulharsko-more

Slunce, moře a písek, středomořská atmosféra a středomořské podnebí. To vše bez přeplněných pláží. Čeromořská letoviska rozhodně stojí za vyzkoušení. V letní sezóně čeká na turisty v Bulharsku více než 300 hodin slunečního svitu. Není se tedy co divit, že Římané kdysi toto moře nazývali Pontus Euxinus, tedy pohostinné a dovolená u šplouchajícího moře tady určitě stojí za to.

Křišťálově čistá voda s pouze minimálním přílivem je vysloveně ideální k plavání a potápění. Má nízký obsah soli a je zde absolutní bezpečí před mořskými dravci či popálení medúzami. Pobřeží je stejně rozmanité jako celá země: ploché otevřené pláže se střídají s malými, romantickými, smaragdově zelenými zálivy, dechberoucí útesy přecházejí v krásné přístavy nebo ospalé, malebné rybářské vesnice. Překvapení tu na turisty, kteří se rozhodli strávit letní dovolenou v Bulharsku, čeká skutečně mnoho.

bulharsko-albena

Další aktivity

Bulharsko se pyšní mnoha lázněmi, zdravotními a fitness centry. Většina z nich je pak situována na pobřeží Černého moře. Termální voda z bohatě se vyskytujících pramenů a spousta balneoterapie jsou balzámem na unavené a stresem vysílené tělo. Teplé koupele s esenciálními oleji jsou dobré k relaxaci svalů, bahno a řasy zase působí léčivě na pokožku. Různé masáže mají léčebný účinek nebo snižují stres a sklenice minerální vody či šálek bylinkového čaje před procedurou jen znásobí prožitek. Dovolenou v lázních v Bulharsku tak lze jen jednoznačně doporučit. A to vše za přítomnosti zkušených lázeňských lékařů a vyškolených terapeutů.